Vitajte na našej podstránke o pestovaní hlivy ustricovitej

Už od mala som chodieval na huby s jednou starou babkou, ktorá ma učila, ako ich hladať a zberať.Vždy sme sa na huby vyberali zavčas rána, lebo vtedy sa dobre hladajú a pripravovať ich je potrebné hneď za čerstva.

V našom regióne sme najčastejšie zbierali májovky/čírovnica májová/, šampióny/pečiarka poľná//pečiarka snehobiela//pečiarka ovčia//pečiarka obrovská/, bedle/bedľa vysoká//bedľa červenejúca/, špičky/tanečnica poľná/, kuriatka/kuriatko jedlé/, suchohríby/suchohríb zamatový/, vatovce/Vatovec obrovský/, masliaky/masliak obyčajný/, plávky/plávka zlatožltá/, občas hlivy/hliva buková/, hromádky/Strmuľka inovaťová/ a iné jedlé huby......

hliva ustricovitá

Na huby som chodieval rád a postupne som si objavoval svoje miesta a chodil na ne s istotou, že tam budú, ovšem, ak ma niektorý z hubárov nepredbehol. Vedel som od Julkanény / tak som volal moju babku učiteľku/, že niektorí hubári zbierajú huby povrchne a na jednom mieste rástú určité druhy v tzv čarokruhoch, tak ako to babka nazývala. Veľa krát tak aj bolo, že som ponachádzal odrezané hlúby a vedel som, že tu ešte nejaké budú, len to miesto treba poriadne prezrieť. Neskôr, keď mi na huby ostávalo stále menej času, som začal premýšľať, ako by sa dali dopestovať.

Uvažoval som nad šampiónmi, ale tie su pomerne dosť náročné na pestovanie a preto som zvolil hlivu ustricovitú.

Z literatúry som sa dozvedel, že je to pomerne nenáročná huba na dopestovanie na rôznych substrátoch drevo, slama, konáre z ovocných drevín. Vyskúšal som všetky spôsoby. Je to drevokazná huba, takže najlepšie by sa jej malo dariť na drevenných podpníkoch. Podpníky naočkovať, zabaliť do igeltu, nechať prerásť, zakopať do 2/3 do zeme a potom občas zavlažovať a čakať pokým nevyrastú huby.

Raz na jeseň, pri zbere kukurice ma napadlo, čo tak skúsiť dopestovať hlivu na kukuričných žgolkoch (vretenách). To je vlastne kukuričný klas zbavený od zŕn. Ten sa používal na prikurovanie v kotloch na pevné palivo. Potrebné však bolo, klas nejakým spôsobom rozdrviť, k čomu som si zakúpil drvič.

informácie o pestovaní tu

 


Diskusní téma: máte skúsenosti s jej pestovaním?

Dátum: 04.02.2016

Vložil: admin

Titulok: rakytník a iné zdravé plody

https://ona.idnes.cz/podzimni-bobule-pro-zdravi-dda-/zdravi.aspx?c=A121105_150322_zdravi_pet

—————

Dátum: 26.01.2023

Vložil: LineNub

Titulok: Thank

скупка автомобилей новосибирск
[url=][/url]

—————

Dátum: 29.01.2023

Vložil: Albertker

Titulok: яндекс продвижение сайта

Заказать прогон
Xrumer и GSA, allsubmitter

Если Вы хотите, чтоб Ваш сайт привлекал как можно больше посетителей,
то нужно, чтоб он был не только полезным и удобным, но и хорошо оптимизированным для поисковиков.
Это потребует немало усилий и затрат, однако если хотите здорово ускорить процесс и ощутимо поднять сайт в результате выдачи, то можно использовать прогон сайта хрумером.
Таким образом Вы можете не только быстрей получить желаемый результат,
но и даже сэкономить время и деньги.


Хрумер — это софт для массовой рассылки комментариев на различные блоги,
сайты, доски объявлений и даже социальные сети.
Прогон по форумам происходит автоматически, ведь алгоритмы программы способны самостоятельно регистрировать
аккаунты на сайтах, обходить капчи и любую другую защиту от автоматических регистраций и публикаций.
Данный программный продукт развивается уже много лет и может работать с разнообразными CMS

ЗАКАЗТЬ ПРОГОНЫ МОЖНО ЧЕРЕЗ СКАЙП ЛОГИН POKRAS7777
ИЛИ ЧЕРЕЗ ТЕЛЕГРАММ @pokras777
ИЛИ ПИШИТЕ НА ПОЧТУ BIKON777@YANDEX.RU

Фухты1

—————

Dátum: 14.02.2023

Vložil: GoganFreemanffraug

Titulok: <a href=opensea.io/collection/marswars>альткоины</a>

<a href=opensea.io/collection/marswars>Заработок на нфт</a>

—————

Dátum: 21.02.2023

Vložil: CharlesPlege

Titulok: ничего подобного

спасибо, интересное чтение

—————

Dátum: 01.03.2023

Vložil: DingavidDow

Titulok: What to put in a dating profile bio?

Overall, when crafting your perfect dating profile, make sure to be honest, creative and personalize it as much as possible.
When crafting a perfect dating profile bio, you should include some key elements that will help you stand out from the crowd and make a lasting impression on potential matches.

—————

Dátum: 11.03.2023

Vložil: KkkzellBix

Titulok: Thanks, +

interesting news

—————

Dátum: 12.03.2023

Vložil: Stefullvefierb

Titulok: D Prowse has beckhams epl free kick record in his sights

Has Free Kick Record In His Sights David Prowse, an English professional for David Beckham’s League.

—————

Dátum: 18.03.2023

Vložil: KzkktoViach

Titulok: Cool + for the post

Thanks, +

—————

Dátum: 24.03.2023

Vložil: Jamesflamb

Titulok: Proof, condign a test

Hello.
Thank you for that

hbunel.com

—————



https://www.facebook.com/vlado.kalina

https://www.vladomakoluko.sk/